Aktualności

...

Konsultacje w sprawie inwestycji "Rozbudowa ul. Wojska Polskiego (DW 764) w Kielcach na odcinku od Ronda Czwartaków do granicy miasta"!

2016-03-15 / Kielce, ul. Wojska Polskiego

Miejski Zarząd Dróg w Kielcach ogłasza KONSULTACJE SPOŁECZNE dla inwestycji pn.: „Rozbudowa ul. Wojska Polskiego (DW 764) w Kielcach na odcinku od Ronda Czwartaków do granicy miasta”.
W związku z przygotowywaniem dokumentacji projektowej w dniach 16.03.2016r. – 06.04.2016r. przeprowadza się konsultacje społeczne. Materiały informacyjne zawierające opis i rysunki przedsięwzięcia są dostępne powyżej oraz na stronie internetowej Miejskiego Zarządu Dróg w Kielcach (www.mzd.kielce.pl). Materiały będą udostępnione także w siedzibie MZD, przy ul. Prendowskiej 7, w pokoju nr 4, w trakcie trwania konsultacji we wtorki, środy i czwartki w godzinach od 13 do 15.
Uwagi i opinie dotyczące wymienionego przedsięwzięcia można będzie przesyłać w formie pisemnej w terminie do dnia 06.04.2016r. pocztą, faxem lub e-mailem na poniższy adres:

Miejski Zarząd Dróg w Kielcach
ul. Prendowskiej 7, 25-395 Kielce
fax. (041) 34 02 830
e-mail sekretariat@mzd.kielce.pl

oraz składać przez niżej zamieszczony FORMULARZ ONLINE dostępny na naszej stronie.

zobacz


...

Dźwięk, piasek i wyobraźnia...

2016-03-11 / Kielce

W Urzędzie Miasta powstała koncepcja zakładająca powiększenie placu na Skwerze Szarych Szeregów poprzez wykonanie trzech dodatkowych stref zabawy. Będą one wkomponowane w istniejącą zieleń i obejmą : „fabrykę piasku”, „strefę dźwięku” oraz „strefę wyobraźni”. Każda z nich będzie miała inną, dostosowaną do potrzeb nawierzchnię. Droga prowadząca od strefy do strefy będzie „aleją zabaw” - na asfalcie będą pomalowane plansze do różnych gier np. gry w klasy czy trasa do gry w kapsle. W 2015 roku na łamach Gazety Wyborczej Kielce oceniano place zabaw na terenie naszego miasta. Większość uwag dotyczyła placów na terenach osiedli mieszkaniowych, ale tematem tym objęto również plac zabaw na terenie Skweru Szarych Szeregów. Uwzględniając potrzeby i uwagi mieszkańców, Wydział Zarządzania Usługami Komunalnymi opracował rozbudowę placu i zabezpieczył w tym roku na realizację tego zadania 250 tys. złotych. Wypowiadać się można do północy 25 marca 2016 r.

zobacz


...

Zakończył się I etap Budżetu Obywatelskiego!

2016-03-09 / Kielce

W poniedziałek o północy zakończył się pierwszy etap tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego. Publikacja wszystkich zgłoszonych zadań nastąpi do dnia 18 marca 2016 roku na stronie https://budzetobywatelski.kielce.eu/. https://www.youtube.com/watch?v=1eIFoTwxZRA

zobacz


...

Gdzie parkingi wielopoziomowe? Zobacz wyniki!

2016-02-29 / Kielce

Od dzisiaj możecie zapoznać się z wynikami ankiety dotyczącej budowy parkingów wielopoziomowych na obrzeżach wielorodzinnych osiedli mieszkaniowych.

zobacz


...

Rewitalizacja skweru im. Ireny Sendlerowej przy ul. Paderewskiego. Zapoznaj się z wynikami ankiety!

2016-03-01 / Kielce

Szanowni Kielczanie!
Zapraszamy do zapoznania się z wynikami ankiety będącej trzecim etapem wspólnego projektowania i konsultacji społecznych w sprawie rewitalizacji skweru im. Ireny Sendlerowej przy ulicy Paderewskiego w Kielcach.

zobacz


...

Ruszyła nowa edycja Budżetu Obywatelskiego!

2016-02-22 / Kielce

Od dziś do 7 marca br. można zgłaszać zadania w ramach Budżetu Obywatelskiego na 2017 rok. Zgodnie z regulaminem:
- Publikacja listy zadań nastąpi do dnia 18 marca 2016 r.
- Weryfikacja zadań przez Komisję oraz etap konsultacji z wnioskodawcami zadań wraz korektą błędów będzie miał miejsce do dnia 18 maja 2016 r.
- Publikacja listy zadań dopuszczonych do głosowania i listy zadań odrzuconych nastąpi do dnia 20 maja 2016 r.
- Głosowanie zostanie przeprowadzone w terminie od dnia 21 maja 2016 r. do dnia 5 czerwca 2016 r.
- Ogłoszenie wyników nastąpi do dnia 20 czerwca 2016 r.
Szczegółowe informacje w Zarządzeniu Prezydenta Kielc nr 45/2016 z 10 lutego 2016 r. w Biuletynie Informacji Publicznej Miasta Kielce oraz na stronie budzetobywatelski.kielce.eu
Strona Budżetu Obywatelskiego (budzetobywatelski.kielce.eu) została zaktualizowana na potrzeby tegorocznej edycji. Nowościami w stosunku do poprzednich lat są wprowadzone działy INFORMATOR, GEOPORTAL BO, KALKULATOR i materiały promocyjne w dziale DO POBRANIA. Przygotowany został także plakat promocyjny samego budżetu, informator - Jak wypełnić formularz zgłoszeniowy? oraz plakat promujący konkretne zadania, który każdy autor projektu może pobrać, wypełnić i rozwiesić (wszystko w dziale do pobrania).

zobacz


...

Dyskusja publiczna w sprawie rewitalizacji skweru
im. I. Sendlerowej przy ul. Paderewskiego

2016-02-08 / Kielce

W związku z III etapem konsultacji społecznych dotyczących zagospodarowania Skweru im. Ireny Sendlerowej przy ul. Paderewskiego odbędzie się dyskusja publiczna. Spotkanie odbędzie się w dniu 12.02.2016 r. (piątek) o godzinie 16:00 w Institute of Design Kielce, ul. Zamkowa 3, 25-009 Kielce. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych!

zobacz


...

"KIELCE - DZIELIMY SIĘ PASJĄ!"

2016-02-06 / Kielce

Wybraliście hasło promujące Kielce jako miasto – gospodarza Turnieju Finałowego Mistrzostw Europy UEFA EURO U-21 w piłce nożnej mężczyzn organizowanego w 2017 r. Hasło "KIELCE - DZIELIMY SIĘ PASJĄ!" otrzymało najwięcej Waszych głosów i tym samym wygrało konkurs. Gratulujemy zwycięzcy!

zobacz


...

Konsultacje społeczne projektu Strategii Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Kieleckiego Obszaru Funkcjonalnego na lata 2014-2020.

2016-01-19 / Kielce

Rozpoczynają się konsultacje społeczne projektu Strategii Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Kieleckiego Obszaru Funkcjonalnego na lata 2014-2020 (Strategia ZIT KOF). KOF tworzą następujące gminy: Kielce, Chęciny, Chmielnik, Daleszyce, Górno, Masłów, Miedziana Góra, Morawica, Piekoszów, Sitkówka-Nowiny, Strawczyn oraz Zagnańsk. Wszyscy zainteresowani mają możliwość składania uwag i wniosków w terminie od 20 stycznia 2016 r. do 9 lutego 2016 r.

zobacz


...

JAK POWINIEN ZOSTAĆ ZAGOSPODAROWANY SKWER IM. IRENY SENDLEROWEJ PRZY UL. PADEREWSKIEGO - III ETAP?

2016-01-19 / Kielce

Rozpoczynamy trzeci (na pewno nie ostatni!) etap wspólnego projektowania i konsultacji społecznych rewitalizacji skweru im. Ireny Sendlerowej przy ulicy Paderewskiego w Kielcach.

zobaczUżywamy Cookie

Ta strona używa cookie
zgodnie z ustawieniami
Twojej przeglądarki.
Czytaj więcej

Wyrażasz zgodę?

TAK
NIE