Projekt "Urban Lab - Miasto dla Młodych" jest finansowany ze środków Unii Europejskiej, w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach PTFE 2021-2027 (79,71%) oraz budżetu państwa (20,29%). Całkowita wartość projektu to 4 000 000 zł.
DZIK WYSTARTOWAŁ!
Dziś oficjalnie złożyliśmy aplikację Kielc do II etapu konkursu o tytuł Europejskiej Stolicy Młodzieży 2029.
To nie jest tylko dokument. To setki godzin spotkań, warsztatów, debat, konsultacji i rozmów o tym, jakie powinny być Kielce dla młodych. To wspólna wizja miasta, w którym młodzi ludzie nie tylko mieszkają, ale mają realny wpływ na jego przyszłość.
Nasz dzik wyrusza dziś w kolejną podróż. Zabiera ze sobą pomysły i energię młodych osób, które współtworzyły tę aplikację. To właśnie ich głos jest jej najważniejszą częścią.
Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w ten proces:
- młodzieży z Kielc i regionu,
- organizacjom pozarządowym,
- szkołom i uczelniom,
- instytucjom publicznym na szczeblu lokalnym, regionalnym i krajowym,
- wszystkim mieszkańcom, którzy podzielili się swoimi pomysłami i opiniami.
W ostatnich miesiącach w konsultacjach, spotkaniach i działaniach związanych z aplikacją uczestniczyły setki młodych osób, a informacje o kandydaturze dotarły do tysięcy młodych mieszkańców. To pokazuje, że Kielce naprawdę chcą rozmawiać z młodymi i wspólnie tworzyć przyszłość miasta.
Teraz czekamy na informację zwrotną od jury i już rozpoczynamy prace nad finałową aplikacją, którą złożymy w październiku 2026 roku.
Gdzie doleci nasz dzik? Przekonacie się wkrótce!
Używamy Cookie
Od 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady(UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. (RODO). Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych w plikach cookies. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej informacji w POLITYCE PRYWATNOŚCI.