IDEA KIELCE

plik foto id: 1406000441

AKTUALNOŚCI

2021-09-16

Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu

Od 16 do 22 września Kielce, wraz z tysiącami innych europejskich miast, będą obchodziły Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu. Mieszkańców czeka w tych dniach sporo zmian i atrakcji.

Na ulicy Głowackiego powstanie... tymczasowy woonerf, w Dolinie Silnicy odbędzie się Kieleckie Święto Rowerzysty, a z ulicy Staszica na jeden dzień całkowicie znikną samochody, natomiast „uwolniona” przestrzeń będzie służyła mieszkańcom.

2021-09-13

Konsultacje społeczne na temat preferencji mieszkańców co do zagospodarowania parku miejskiego Dolina Silnicy

Prezydent Miasta Kielce zaprasza Mieszkańców Kielc do wzięcia udziału w pierwszym etapie konsultacji dotyczących zagospodarowania parku miejskiego Dolina Silnicy. Celem przedsięwzięcia jest „zielona rewitalizacja” tego miejsca, którego wysoki potencjał nie jest dotychczas w pełni wykorzystany dla dobra nas wszystkich. Informacje przekazane przez Państwa będą służyć do opracowania wytycznych i programu funkcjonalno-użytkowego dla zaprojektowania i realizacji parku.

Konsultacje trwają od 13.09.2021 r. do 31.10.2021 r.

2021-09-11

Kielecka Mapa Rzemieślników

Rzemieślnicy z Kielc pod jednym adresem! Oddajemy w Wasze ręce Kielecką Mapę Rzemieślników -internetowe narzędzie, które pomoże kielczanom znaleźć usługi mistrzów reprezentujących różne zawody, a rzemieślnikom zaprezentować swoje usługi i produkty. Inicjatywa powstała przy współpracy Biura ds. Przedsiębiorczości i Centrum Obsługi Inwestora Urzędu Miasta Kielce, Kieleckiej Izby Rzemieślników i Przedsiębiorców oraz Instytutu Dizajnu, które zdecydowały się połączyć siły w kampanii „Kieleccy Rzemieślnicy”. Cały projekt wspierają także Biuro Smart City i Muzeum Historii Kielc.
 
 
 
 
 

2021-09-03

Lato ze spisem w Kielcach - finał akcji

W niedzielę 5 września na Rynku, w godzinach od 12.00 do 18.00, odbędzie się finał akcji promującej Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021- Lato ze spisem w Kielcach. Wydarzenie dla całych rodzin organizowane jest przez Urząd Statystyczny w Kielcach i Miasto Kielce.

Rozpoczęcie akcji o godzinie 12.00. Natomiast od godziny 14.00 zorganizowane będą zabawy z atrakcyjnymi upominkami do szkoły i nie tylko.

Na płycie Rynku od 12.00 do 18.00 będą stały mobilne punkty spisowe. Żeby wypełnić obowiązek spisowy w NSP2021, wystarczy przyjść, znać nr PESEL swój i bliskich, których chcemy spisać. We wszystkim pomogą pracownicy obsługujący punkty spisowe. Spisać się trzeba, a czas na wypełnienie tego obowiązku upływa z końcem września. Nie należy zatem zwlekać, bo #LiczySięKażdy.

 

2021-08-31

Konsultacje społeczne miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego terenu „KIELCE POŁUDNIE – OBSZAR IV.1.1 BARANÓWEK”

Konsultacje dotyczą miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego terenu „KIELCE POŁUDNIE – OBSZAR IV.1.1 BARANÓWEK”. Obszar planu obejmuje teren położony w południowej części miasta Kielce pomiędzy ulicami: Chodkiewicza, Tatarską, Obrzeżną, al. Na Stadion. Konsultacje trwają od 31.08.2021 r. do 22.09.2021 r.