IDEA KIELCE

plik foto id: 1406258985

Poznaj nasze realizacje

Rondo u zbiegu ulic Paderewskiego, Ogrodowej i Żytniej

Partner projektu: DS Smith Sp. z o.o.

Pionierem projektu Zielony Mecenat Kielc jest firma DS Smith Polska, która włączyła się w inicjatywę tworzenia przyjaznej, zielonej przestrzeni publicznej . Dzięki wsparciu firmy DS Smith Polska, na rondzie u zbiegu ulic Paderewskiego, Ogrodowej i Żytniej powstała kwiatowa kompozycja z pomarańczowych aksamitek, niebieskiego żeniszka, czerwonej szałwii i szarego starca. Na rondzie Jerzego Giedroycia posadzono w sumie 8 400 kwiatów, tworzących wzór tulipana, który jest odwzorowaniem logo firmy.

Firma DS Smith Polska jest wiodącym dostawcą przyjaznych środowisku rozwiązań opakowaniowych, papieru i usług recyklingowych na całym świecie. W ciągu ostatnich 80 lat organizacja bardzo się rozwinęła, podobnie jak ich usługi i obszary specjalizacji.

DS Smith: „Jesteśmy doceniani na całym świecie za innowacyjne rozwiązania i jakość opakowań. Nasze produkty polepszają wydajność transportu i magazynowania, poprawiają widoczność na półce sklepowej i zwiększają sprzedaż asortymentu naszych klientów - a robimy to przy użyciu przyjaznej środowisku tektury falistej. Dzięki recyklingowi naszej tektury możemy uchronić przed wycinką nawet 160 milionów drzew rocznie”.

Tutaj o tym pisaliśmy


Zobacz stronę partnera: DS Smith Sp. z o.o.

Zielony Kącik

Partner projektu: Polbruk SA

Kolejnym partnerem miasta była firma Polbruk SA, dzięki której powstał tzw. „Zielony Kącik”, czyli przyjazna dla mieszkańców, zielona przestrzeń publiczna.

Zielony Kącik to strefa wypoczynku dla osób oczekujących na przystankach autobusowych, zbudowana pomiędzy zejściami do tunelu przed Dworcem PKP w Kielcach. Strefę tworzy kompleks mebli miejskich zbudowanych z pustaków Neo i betonowych donic Tigela wraz z pergolą z pnączami. Zielony Kącik to przykład nowatorskiego projektu, w którym funkcjonalne meble miejskie z elementów betonowych Polbruk i aranżowana zieleń, zostały zintegrowane w jeden obiekt. W efekcie powstał kącik, w którym można wygodnie usiąść i cieszyć się zielonym otoczeniem roślin. Stworzona przestrzeń jest przyjazna osobom starszym oraz niepełnosprawnym i została zaprojektowana tak, aby siedziska pełniły też rolę „stolika” na butelkę czy plecak. W projekcie zostały uwzględnione odpowiednie odstępy między modułami, aby osoby na wózkach mogły się swobodnie poruszać. Koncepcja projektowa Zielonego Kącika jest niezwykle uniwersalna, można go bowiem dowolnie rozbudowywać o kolejne moduły w zależności od potrzeb i dostępnej przestrzeni. Warto przyjrzeć się idei Zielonych Kącików, bo to dostępny i szybki w realizacji sposób na chwilę odpoczynku i odrobinę cienia. Jest to nie tylko funkcjonalne, ale również atrakcyjne wizualnie rozwiązanie. Modułowość pozwala na kreację różnorodnych, oryginalnych i designerskich rozwiązań. Brak roślinności w mieście to problem nadmiernego nagrzewania, upałów oraz podtopień podczas ulewnych deszczy, warto więc inwestować w mądre rozwiązania, które pozwolą na uniknięcie lub zminimalizowanie tych skutków.

Polbruk SA – to największy obecnie producent kostki brukowej, płyt betonowych oraz małej architektury w Polsce, stanowi część międzynarodowego koncernu CRH plc – jednego z kluczowych dystrybutorów materiałów budowlanych na świecie. W ofercie Polbruk znajdują się produkty z segmentów – kostki i płyty, architektura oraz rozwiązania przemysłowe, wykorzystywane do budowy placów, deptaków, parkingów i chodników w całej Polsce. Polbruk SA jest laureatem nagrody Superbrands Polska 2020.

Tutaj o tym pisaliśmy

...i tutaj też


Zobacz stronę partnera: Polbruk SA

Ogród Śródziemnomorski

Partner projektu: Raben Logistics Polska Sp. z o.o. oraz Accolade

Dzięki finansowemu wsparciu firm Raben i Accolade w Ogrodzie Botanicznym powstał Ogród Śródziemnomorski, urokliwy i romantyczny zakątek, w którym poczujemy wakacyjną atmosferę.

W Ogrodzie Śródziemnomorskim możemy podziwiać charakterystyczne dla tamtego klimatu rośliny. Przy kamiennym murku stworzono kącik relaksu, a całość aranżacji dopełniają ozdobne dzbany i kamienne donice. Oprócz tego w ogrodzie posadzono zioła, które nie tylko ozdabiają przestrzeń, ale również obdarzają odwiedzających przyjemnymi aromatami.

Przy wejściu do ogrodu wita nasz szałwia, a do centralnego punktu prowadzi nas pergola obrośnięta pnączami, które zakwitną na fioletowo i pomarańczowo. Są też agawy, kaktusy i oleandra.

Firma Accolade to spółka inwestująca w najwyższej klasy infrastrukturę dla biznesu w Europie. Większość z ich najemców to globalne marki z sektorów handlu elektronicznego, przetwórstwa i logistyki. Są właścicielem sieci 44 parków przemysłowych, które uzyskały certyfikaty BREEAM, gwarantujące zrównoważone i przyjazne podejście do kwestii ochrony środowiska. Park Kielce to powierzchnia magazynowa, zwłaszcza na potrzeby przemysłu lekkiego i usług e-commerce.

Raben to jedna z największych firm logistycznych w Polsce. Świadczy usługi najwyższej jakości dzięki dysponowaniu doskonałym taborem, rozwiniętą siecią oddziałów oraz nowoczesną powierzchnią magazynową. W 2019 roku firma Raben Logistics Polska oficjalnie otworzyła oddział w Kielcach. To nowoczesny obiekt o powierzchni 5 000 mkw., gdzie świadczone są usługi transportowe i przeładunkowe. Oddział zatrudnia 44 osoby i średnio miesięcznie obsługuje ponad 24 000 przesyłek i ok. 50 000 palet.

Tutaj o tym pisaliśmy


Zobacz stronę partnera: Raben Logistics Polska Sp. z o.o.

Zobacz stronę partnera: Accolade

Zielony przystanek i łąka kwietna

Partner projektu: Echo Investment SA

Firma Echo Investment SA w ramach współpracy z miastem zaproponowała wprowadzenie roślinności przy przystanku autobusowym przy alei Solidarności oraz utworzenie wieloletniej łąki kwietnej w pasie zieleni za przystankiem.
Po obu stronach wiaty ustawione zostały donice, w których posadzono:
- wierzby smukłoszyjkowe ‘Mount Aso’ jako drzewka soliterowe, szczepione na pniu o regularnej zwartej koronie i wyjątkowo atrakcyjnych puszystych czerwonych pąkach i zielonych lancetowatych liściach;
- róże Marathon, obficie kwitnąca na różowo do jesieni;
- trawy ozdobne o pokroju kępiastym i smukłym oraz puszystych kwiatostanach.
Łąka kwietna przygotowana przez Fundację Łąka zajmuje obszar ok. 200 mkw., wysiano tam kilkadziesiąt gatunków dzikich wieloletnich kwiatów.

Echo Investment jest kielecką firmą deweloperską, która prowadzi obecnie najciekawsze i nagradzane inwestycje w największych miastach Polski. Zrealizowała blisko 200 projektów o łącznej powierzchni 2 mln mkw. w kilkudziesięciu miastach Polski. W 2021 roku świętowała 25-lecie istnienia. Jako firma współodpowiedzialna za rozwój miast, angażuje się w duże miastotwórcze projekty łączące różne funkcje oraz wpływające pozytywnie na funkcjonowanie miast. Realizuje program społeczny Echo-Łąka, w ramach którego zakładane są miejskie łąki kwietne w największych polskich miastach. Projekt w Kielcach wpisuje się w filozofię tego programu.

Tutaj o tym pisaliśmy


Zobacz stronę partnera: Echo Investment SA